Bár a CEFA esetében egy befektetéselemző képzésről van szó, nem kerülhetjük meg, hogy elemezni tudjuk a makrogazdasági folyamatok és gazdaságpolitikai döntések hatását a befektetéseinkre.
A Donald Trump beiktatása óta eltelt hónapok hatványozottan mutattak rá, hogy a gazdaságpolitikai döntések hogyan mozgathatják – akár szélsőségesen is – az eszközárakat. A Monetáris makrogazdaságtan modul célja, hogy megfelelő tudást biztosítson ezen kérdések megválaszolására. A tantárgy során, anélkül, hogy elvesznénk a makro modellezés matematikájában, olyan eszközöket sajátítunk el, amelyekkel értelmezhető pl. egy olajársokk, egy vámemelés vagy egy fellazuló választási költségvetés hatása a befektetéseinkre.
Kiemelt hangsúlyt fektetünk arra, hogy megértsük a monetáris politika működését, és azt a modern bankrendszert, amelynek befolyásolásával a jegybank céljait el kívánja érni. Hazai és nemzetközi esettanulmányokkal kötjük össze az elméletet a gyakorlattal. Megvizsgáljuk többek között azt, hogy a monetáris politika eszközeivel hogyan lehetett a Covid válságot kezelni. Feltárjuk a Covid utáni globális inflációs sokk kiváltó okait és az infláció letörésének eszközeit. Elemezzük a 2023. tavaszi bankválságokat.
Megvizsgáljuk, mit jelent a dollár világpénz szerepe, miért alakult ki az elmúlt évtizedekben erős szakmai konszenzus a jegybanki függetlenség mellett, de arra is kísérletet teszünk, hogy megértsük a Donald Trump politikája mögötti gazdasági motivációkat.
Németh Krisztián,
a Monetáris makrogazdaságtan modul oktatója.
Gyere el képzésünkre, amiről részleteket az alábbi linken találsz:
CEFA (EFFAS) - nemzetközi befektetéselemző program