Vidovics-Dancs Ágnes
A Budaspesti Corvinus Egyetem Pénzügy Tanszékének docense; a Diófa Alapkezelő Zrt. kockázatkezelési vezetője és a hazai EFFAS-tagszervezet elnökségi tagja.
2006 óta oktatok a Budapesti Corvinus Egyetemen, számos pénzügyi, illetve matematikai-pénzügyi tárgyat tanítok és tanítottam. Doktori fokozatomat a közgazdaságtudományok területén szereztem 2015-ben, jelenleg a Pénzügy Tanszéken vagyok egyetemi docens. 2016 óta specializáció-felelőse vagyok a Biztosítási és Pénzügyi Matematika szak Kvantitatív Pénzügyek specializációjának. Az egyetemi pálya mellett dolgoztam az Államadósság Kezelő Központban, illetve jelenleg is kockázatkezelési vezetője vagyok a Diófa Alapkezelő Zrt-nek.
A CEFA-EFFAS programon 2006 óta tanítok, eddig 5 modulban vettem részt. Jelenleg az Opciók és a Kötvények modul felelőse vagyok, illetve oktatok a Portfólió modulban is. A képzéssel való kapcsolatomat még szorosabbá teszi, hogy 2013 óta elnökségi tagja vagyok a hazai EFFAS-tagszervezetnek (Magyar Tőkepiaci Szakemberek Egyesülete), illetve hogy magam is rendelkezem a CEFA és a CIIA végzettségekkel.
Szakmai érdeklődésem középpontjában a derivatíva-árazási modellek, illetve az államadósság-kezeléssel, adósságválságokkal kapcsolatos témák állnak.
Szabó József
A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen végeztem 1996-ban pénzügy szakirányon.
Az ÁKK és az MNB után a magánszektorba igazolva kötvényportfóliók kezelőjeként igyekszem értéket teremteni, emellett oktatóként számos kiváló egykori tanárom példájától inspirálódni.
A kötvénymatematikai készségeket elméleti és gyakorlati szempontból is kulcsfontosságúnak tartom, legyen szó akár elemzői, akár befektetői vagy értékesítői munkáról. Végigküzdöttem magamat az EFFAS/CEFA programon és CFA minősítést is szereztem, ezért is vélem úgy, leghatékonyabban a kíváncsiság ébrentartásával lehet tanulni – és tanítani.
A gyakorlatból színesített példákkal igyekszem izgalmassá tenni a tankönyvekben talán riasztóan absztraktnak és száraznak látszó fogalmakat, hogy a megértést és a későbbi felidézést is segítsem.
Szabó Balázs
Az ELTE alkalmazott közgazdaságtan alapszak elvégzése után a Corvinus Egyetem pénzügy meterszakán végeztem 2016-ban. Tanulmányaim elvégzése mellett tagja voltam a Rajk László Szakkollégiumnak.
A Bankárképzővel való kapcsolatom kezdete az egyetemi évekre nyúlik vissza, 2014-ben tagja voltam a Bankárképző Mentorprogjamának. 2016 óta dolgozom a Hold Alapkezelőben, ahol először részvényelemzőként, majd 2018 óta portfóliómenedzserként is dolgozom, a Hold Expedíció alap kezelőjeként. Rendszeres szerzője vagyok az Alapblognak és résztvevője a Hold Alaplekezlő heti podcastjainak. A CEFA-EFFAS programban 2019 óta tanítok vállalatértékelést, az elmélet mellett igyekszem nagy hangsúlyt fektetni a gyakorlati tapasztalatok átadására, amellyel a tőzsdei vállalatok elemzésekor találkozom.
2021-ben felkerültem a Forbes magazin 30 sikeres magyar 30 alatt listájára.
Pintér András
A Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy szakán és a dániai Copenhagen Business School-on folytatott tanulmányaimat követően 2004 óta foglalkozom befektetésekkel, ezen belül is elsősorban a részvénypiaccal. Mindig is különösen érdekelt a dolog emberi oldala, az, hogy miért döntünk úgy, ahogy.
A portfóliókezelés gyakorlati oldalát bemutatni kívánó előadásaimban így az általános pénzügyi áttekintés mellett szó lesz a befektetői pszichológiáról, a viselkedésünket befolyásoló érzelmekről, mesterséges intelligenciáról és a természetes emberi balgaságról. Meg persze minden másról, amit érdekesek tartok – és amit remélhetőleg más is annak találhat, aki szeretne ebben az irányban elmélyülni.
A tőkepiacokkal kapcsolatos meglátásaimat sokszor nem tudom magamban tartani, hobbi-bloggerként gondolataimat az Érték(t)trend oldalán olvashatjátok.
Németh Krisztián
A Budapesti Corvinus Egyetemen végeztem makroelemző közgazdászként. Fő érdeklődési területeim a bankok és a gazdaságpolitika, valamint a kettő határán lévő makro pénzügyek. Ez a kettős érdeklődés tükröződik a szakmai életutamban is: a makro elemzéshez szükséges eszköztárat előbb a mesterképzésen sajátítottam el. Jelenleg pedig a Corvinus Egyetem PhD hallgatójaként kutatom a kelet-közép európai országok gazdaságpolitikájának koherenciáját. Mindezzel párhuzamosan 2016 óta dolgozom a Bankárképzőben banki kockázatkezelési szakértőként. Projektjeim során elsősorban hitelkockázat-kezelésre, illetve PD/LGD modellek fejlesztésére szakosodtam. A banki tanácsadás és az egyetemi kutatás mellett igazi flow élményt számomra az oktatás jelent. Arra törekszem, hogy kiaknázzam a kutatás, a tanácsadás és az oktatás közötti szinergiákat, és az általam tartott képzéseken minél naprakészebb és gyakorlatiasabb tudást adjak át.
A Bankárképzőben én fejlesztem és oktatom a CEFA képzés Makrogazdaságtan modulját. Az elméleti tananyag feldolgozását hazai és nemzetközi esettanulmányok segítik. Az aktualitások – mint a Covid járvány makrogazdasági hatásai, a 2023. márciusi bankpánik, vagy a digitális jegybankpénz körüli vita – folyamatosan épülnek be a tananyagba.
Misik Sándor
A Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy mesterszakán végeztem pénzügy szakirányon. Magyarországon elsőként megszereztem a CIIA (Certified International Investment Analyst) képesítést. Az egyetem elvégzése után 10 évig dolgoztam brókerként - főleg határidős piacokon. 2016 óta a vállalati szektorban dolgozom treasury/kockázatkezelés területen. Mindkét szektorban szerzett tapasztalataimmal próbálom fűszerezni az egyébként néha tankönyv-szagú előadásaimat/szemináriumaimat. Igyekszem az összefüggéseket intuitíven, illetve gyakorlati példákon keresztül bemutatni. Stílusom laza, könnyed, bizonyos esetekben pongyola így segítve a felkészült vagy figyelmes hallgatókat apró sikerélményekhez. Saját tapasztalataim szerint a CEFA programban megszerzett tudás meglehetősen versenyképes a vállalati szektorban.
Märtel Réka
A Budapesti Corvinus Egyetem számvitel szakán végeztem 2003-ban. Több mint 20 éves tapasztalatot szereztem mind számviteli-pénzügyi vezetői pozíciókban illetve vállalkozóként, mind az oktatás területén. A tanítás számomra a szakmai fejlődésem kulcseleme. A hallgatóimmal folytatott beszélgetések, az általuk feltett kérdések inspirálnak, új nézőpontokat világítanak meg. Oktatóként a tapasztalati, gyakorlati tanulás elkötelezett híve vagyok. Az óráimon beszélgetni szeretek, valós problémcefákról ötletelni, együttgondolkodni a diákjaimmal.
A CEFA képzés számvitel- és beszámolóelemzés moduljában a számviteli elemzési alapismereteket tőzsdén jegyzett magyar vállalkozások nemzetközi számviteli sztenderdek (IFRS-ek) alapján elkészített beszámolóinak felhasználásával adom át a hallgatóknak, törekedve arra, hogy megmutassam a számvitelnek azt a roppantul izgalmas és kreatív arcát, amelyet csak kevesen ismernek: Egy komplex beszámoló elemzése és az alapján gyakorlati értékkel rendelkező következtetések megfogalmazása a bűnügyi regények nyomozásainak izgalmaival vetekszik a szakavatottak számára…
dr. Tomori Erika
Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán végeztem. Bár jogászként a Bankárképző előadói között kakukktojásnak számíthatok, a pénzügyi ismeretek jogi szempontú megközelítésével, és azzal, hogy a modern magyar pénzügyi piacokat a létrejöttüktől volt módom megismerni, e sajátos nézőponttal és tapasztalatommal hasznosan ki tudom egészíteni a gazdasági szemléletű bankár- és pénzügyi szakember képzést.
Banki jogtanácsosi múlt után a pénzügyi jog területére szakosodott ügyvédi iroda tagjaként dolgozom, immár már több mint 30 éve. Kiemelt szakterületemmé a tőkepiac, a pénzügyi és befektetési szolgáltatások, a befektetési alapok és a tőzsde vált. Ezidő alatt a magyar pénzügyi piac legtöbb fontos szereplőjével kapcsolatba kerültem, megismertem a jellemző problémákat, és a kérdésekre adható válaszokat is. Magyarország uniós csatlakozásával és a magyar pénzügyi szereplők nemzetközi kapcsolataival a munkámban szerepet kaptak a nemzetközi tárgyú ügyletek is.
Örülnék, ha a piacon megfelelően felkészült szakemberek nyújtanának szolgáltatásokat kellő információval rendelkező ügyfelek számára. Ennek érdekében aktívan részt veszek tudásom megosztásával mind a jogász, mind a nem jogász szakemberek képzésében a szakirányú felsőfokú, illetve a piaci képzések során: hosszú ideje oktatok az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kara másoddiplomás képzésein, és a kezdetek óta a Bankárképzőben is. Én felelek a Tőzsdei Szakvizsga jogi moduljáért és a Bankárképző EFFAS (CEFA) képzésének jogi moduljáért. Az ELTE és a Corvinus Egyetem címzetes egyetemi docense vagyok. Ügyvédi tevékenységemet a Budapesti Ügyvédi Kamara az Eötvös Károly díjjal ismerte el. Büszke vagyok arra is, hogy hosszú évek óta tagja vagyok a BAMOSZ Etikai Bizottságának.
Dr. Száz János
1976 óta tanít a Közgazdasági Egyetemenpénzügyi matematika jellegű tárgyakat, ezen belül opciók és más derivatív termékek árazását, felhasználásukat a kockázatkezelésben. A Bankárképző Központ első szakmai igazgatója, később sok éven át elnöke. Az 1990-es első tőzsdetanácsban az oktatás-vizsgáztatás megszervezéséért felelt. Ekkor jött létre a Brókerképző Központ is, melynek első szakmai vezetője volt, majd a 90-es évek közepén a BÉT tőzsdetanácsának elnöke. Ebben az időszakban lett önálló üzletág a tőzsdén a derivatív kereskedés, ekkor alakult ki a többszekciós tőzsdemodell, és ekkor fejlesztették ki az MMTS szoftvert is. A 1990-es évek elején a Közgazdasági Kar dékánja, a kétezres évek kezdetekor pedig a Befektetések tanszék vezetője volt. A 90-es évek végén a Jegybanktanács tagja, a 2010-es években a hazai Befektetéselemző Egyesület elnöke, a világszervezet héttagú vizsgabizottságának tagja.Befektetési témakörben népszerűsítő előadásokat tartott a Mindentudás Egyetemén (2005) és a Mindenki Akadémiáján (2017); számos tankönyv és szakkönyv szerzője.
Dr. Pollák Zoltán
A Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy mesterszakán végeztem befektetéselemzőként, majd a Befektetések és Vállalati Pénzügy Tanszéken szereztem doktori fokozatot 2022-ben summa cum laude minősítéssel.
Az oktatás szeretete egyetemi éveim alatt alakult ki bennem. A tudás átadása, a tehetséges hallgatók segítése és a minőségi oktatás felé az elköteleződésem azóta is megmaradt, az elmúlt években több befektetési, illetve bankszakmai, kockázatkezelési kurzuson oktattam a Corvinus Egyetemen, a BGE-n és a Bankárképzőben. Jó érzéssel tölt el, hogy egykori hallgatóim mosolyogva köszönnek az utcán és bizalommal fordulnak hozzám szakmai kérdéseikkel.
A CEFA képzésen az Alkalmazott statisztika és pénzügyi alapszámítások bevezető modul felelőse vagyok. Célom a hozam és a kockázat összefüggéseinek alapos bemutatása, az ehhez szükséges matematikai és statisztikai alapok átadása. A tananyagot valós példákon, esettanulmányokon keresztül mutatom be, testközelbe hozva és izgalmassá téve az elsőre száraznak tűnő matematikai-statisztikai alapokat.
Dr. Mohl Gergely
Dr. Mohl Gergely 2004 óta a Budapesti Corvinus Egyetem (és jogelődei) oktatója az intézmény Pénzügyi Számvitel Tanszékén. Az általa jelenleg és korábban oktatott kurzusok között találjuk a pénzügyi számvitelt (Bsc, MA, MBA szinten, magyar és angol nyelven), a vezetői számvitelt, a pénzügyi kimutatások elemzését és a könyvvizsgálatot.
Emellett több képzőhelyen a kezdetek óta aktív résztvevője a mérlegképes könyvelők IFRS képzésének és vizsgáztatásának, 2011 óta a McDaniel College Budapest óraadó oktatója (pénzügyi és vezetői számvitel oktatása angol nyelven).
Több mint másfél évtizede saját vállalkozásban vállalkozások teljeskörű számviteli és adózási adminisztrációjával, illetve szakmai tanácsadással foglalkozik, 2015-2017-ben a MÁV csoportnál mint számviteli szakértő tevékenykedett.
Szakmai képesítései: mérlegképes könyvelő, adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló.
A CEFA képzésben a Pénzügyi számvitel és pénzügyi kimutatások elemzése modul oktatója.
CEFA (EFFAS) - nemzetközi befektetéselemző program
VERSENYELŐNY EGY FOLYAMATOSAN VÁLTOZÓ VILÁGBAN
Kezdés: 2024. szept. 12. 16:30
Jelentkezési határidő: 2024. szept. 08. 23:30
Időtartam: 320 óra (3 félév)
Képzési forma: Tantermi vagy Online
Révay Réka
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 742
E-mail: rrevay@bankarkepzo.hu
A tanfolyam tartalmának kialakítása és a vizsgasorok összeállítása a legmagasabb szintű nemzetközi és hazai szakmai normák figyelembevételével történik.
A program előnye más nemzetközi programokkal szemben, hogy ezt magyar nyelven, esti képzési rendszerben lehet elvégezni, ami segíti a tudás elmélyítését és lényegesen könnyebbé teszi a vizsgára történő felkészülést.
A tanfolyamon minden tudást megkap, amely a sikeres vizsgákhoz szükséges!
Érdekli a CEFA diplomaprogram 20 legfőbb előnye, vagy az, hogy milyen karrierutat járhat be a képzés elvégzésével?
KARRIERLEHETŐSÉGEK
A Bankárképző a régióban elsőként 1995-ben indította el az első CEFA oktatást és vizsgákat, azóta több mint 400 magyar szerezte meg a képesítést.
Több CEFA végzettünk és oktatónk lett befektetési alapkezelő befektetési igazgatója, de a legsikeresebb portfóliómenedzserek között is kiemelkedően sok CEFA-diplomást találunk. Rendszeresen jelöltjei az év legrangosabb szakmai díjának, a Privátbankár.hu Klasszis kitüntetésnek.
Büszkék vagyunk rá, hogy több kategória győztesét is mi oktathattuk vagy nálunk oktatnak:2019 óra a CEFA (EFFAS) képzés Részvényelemzés és értékelés moduljának oktatója
Az Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere 2022, 2023
Az Év Portfóliómenedzsere 2020 Legjobb
Abszolút hozamú Nem Származtatott Alapja 2020 (AEGON Alfa Alap R sorozat)
Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere 2017
Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere 2018
Az Év Portfóliómenedzsere 2018
Legjobb Rövid Kötvény Alap 2020 (OTP Optima A sorozat)
Az Év Portfóliómenedzsere 2022
EFFAS NAGYKÖVETEINK
Akik kiemelkedően teljesítettek a CEFA képzésen, területük kiválóságai lettek és nagykövetként a következő generáció képzésének elkötelezett hívei
ÁCS TAMÁS
KBC Asset Management N.V. fióktelep vezetője
Digitális hátterű szakember vagyok, akit a befektetési terület iránti szenvedély vezérel. A CEFA révén mély elméleti tudásra tettem szert és betekintést nyertem a befektetési piac különböző területeibe, valamint egy támogató és inspiráló közösség tagjává válhattam, ahonnan sok gyakorlati tapasztalatot ismerhettem meg. Mindezeknek köszönhetem a jelenlegi munkámat is, azaz én már egy kiváló befektetési döntést meghoztam, amikor jelentkeztem.
BARA GÁBOR
Hálózati Értékesítési Vezető
Elhivatottság, szaktudás, tapasztalat. Az ERSTE Befektetési Zrt. Hálózati Értékesítési Vezetőjeként, ezeket a jellemvonásokat értékelem leginkább a pénzügyi szakemberekben. A CEFA képzés sokat segíthet mindenkinek, aki tökéletesíteni szeretné magát az egyik, vagy akár mindhárom területen. Nekem segített. Befektetőként, oktatóként, szakmai előadóként is azt gondolom, hogy a folyamatos tanulás az egyetlen biztos útja a fejlődésnek. Hiszem, hogy én is ennek a szemléletnek köszönhetem a közel húszéves sikeres szakmai karrieremet.
MOLNÁR PÉTER
Erste investment Zrt, trader
Kifejezetten nehéz fába vágtam a fejszémet, amikor késő harmincasként elhatároztam, hogy karriert váltok. Egészségügyi pályán dolgozó, és végzettséggel rendelkező, a tőzsdét és tőkepiacokat korábban autodidakta módon tanuló hobbistából professzionális szakemberré szerettem volna válni. Így esett a választásom a CEFA képzésre. Az út nem volt könnyű, de úgy érzem, hogy minden segítséget megkaptam a Bankárképző tanáraitól ahhoz, hogy kemény munkával, de a tervemet véghez vigyem. Amióta CEFA charterholder lettem, úgy érzem, hogy megnőtt a mozgásterem a munkaerőpiacon, és a saját szakmai önértékelésem tekintetében is.
SULYOK ANDRÁS
Vezető közgazdasági elemző
A Magyar Nemzeti Bank vezető közgazdasági elemzőjeként aktívan közreműködök a jegybank monetáris politikai döntéseinek előkészítésében. Az EFFAS/CEFA tanúsítvány megszerzésével mélyíteni tudtam a pénzügyi piacokkal kapcsolatos tudásom és szélesítettem elemzői eszköztáramat. Ezáltal árnyaltabb, pontosabb elemzéseket tudok készíteni, valamint az eredményeket több szempont alapján tudom vizsgálni, ami hozzájárul a döntéshozóknak bemutatott elemzések szakmai színvonalának emeléséhez.
BINDICS NORBERT
Blackrock, Investment data associate
Az egyetem befejezése után úgy éreztem, hogy szeretném elmélyíteni a befektetésekkel kapcsolatos tudásomat, amelyre a legjobb lehetőséget a CEFA képzés biztosította. A szakembereknek köszönhetően nem csak mély elméleti tudásra tettem szert, de a munkám során is lehetőségem van alkalmazni az ott tanultakat.
Jelentkezz augusztus 31-ig! Ha további kérdésed van, nyomd az INFORMÁCIÓ KÉRÉS gombot
EFFAS KLUB ÉS ALUMNI
Hazai és nemzetközi eseményekkel várjuk a képzés után is!
EFFAS KLUB
Az EFFAS Hungary és a Bankárképző 2019-ben elindította EFFAS Klub rendezvénysorozatát. Ezzel szeretnénk még élőbbé tenni kapcsolatunkat CEFA végzettjeinkkel, és aktív Alumni szakmai közösséget kialakítani a befektetés-elemzés területén. Évente több alkalommal rendezzük meg EFFAS Klubot, ahol neves előadók osztják meg tapasztalataikat, nézeteiket aktuális problémákról.
A beszélgetések után EFFAS klubtagjaink találkozhatnak régi évfolyamtársakkal, oktatókkal és kapcsolataikat is építhetik.
EFFAS Summer School
Minden évben más nemzetközi helyszínen gyűlnek össze a világszerte EFFAS által kiadott végzettséget (többet között CEFA, CESGA, …) szerzett résztvevők, hogy folyamatosan up-to-date tudásuk legyen és a nemzetközi kapcsolataikat építsék.
Kedvezményes részvételi lehetőség illeti az EFFAS Hungary tagokat, melynek CEFA-végzettséggel Ön is tagja lehet.
Kedvcsináló: Klis Krisztián élménybeszámolója
A KÉPZÉS OKTATÓI
Budapesti Corvinus Egyetem
docens
OTP Alapkezelő
Befektetési igazgató
HOLD Alapkezelő Zrt.
Vezérigazgató, Portfólió menedzser
Apelso Capital Alapkezelő
Befektetési vezető
A Nemzetközi Bankárképző Központ
tanácsadó, oktató
MVM Group
Pénzügyi kockázatkezelés vezető
ABITAS Partners
Szenior Tanácsadó és Ügyvezető
Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Iroda
partner
Budapesti Corvinus Egyetem
egyeteni tanár
Nemzetközi Bankárképző és
BGE
oktató
Budapesti Corvinus Egyetem
adjunktus
TEMATIKA
A három féléves képzés során a hallgatóknak a nemzetközileg akkreditált tanrend szerint 9 modult és a VAP (Vagyon, Alap, Portfólió) programot kell sikeresen teljesíteniük.
1. Alkalmazott statisztika és pénzügyi alapszámítások:
A modul célja a hozam és a kockázat összefüggéseinek alapos megértése, az ehhez szükséges matematikai és statisztikai alapok elsajátítása. A tananyagot valós példákon, esettanulmányokon keresztül mutatjuk be, testközelbe hozva és izgalmassá téve az elsőre száraznak tűnő matematikai alapokat.
2. Monetáris makrogazdaságtan
A hallgatók a tantárgy keretében megismerik, hogy a különböző monetáris politikai döntések milyen csatornákon keresztül képesek kifejteni hatásukat, hogyan segítik a központi bankokat céljaik elérésében.
3. Számvitel és beszámoló elemzés
A tárgy keretében a hallgatók megismerkednek a hazai és nemzetközi számviteli sztenderdekkel, képessé válnak részletekbe menően elemezni egy vállalat pénzügyi beszámolójának különféle kimutatásait.
4. Részvényelemzés és értékelés
A tantárgy során a hallgatók megismerik a vállalatok értékvezérlőit, a részvények értékelésének módszereit.
5. A piac szabályozása és értékpapírjog
A hallgatók a tantárgy keretében megismerkednek a különféle értékpapírok jogi sajátosságaival, valamint a befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos hazai és uniós szabályozással.
6. Kötvényelemzés és értékelés
Megismertetjük a hallgatókat a kötvények árazásának alapelveivel, a kamatkockázat mérésének és kezelésének eszközeivel, valamint a kötvénypiacok működésével.
7. Opciók, futures és más derivatívok
Bemutatjuk a származtatott ügyletek típusait, az ezekből összetett komplex pozíciókat, illetve ezen ügyletek értékelésének alapelveit, fedezésüknek technikáit.
8. Portfólió-menedzsment
A modul keretében a hallgatók megismerik a modern portfólióelméletet, valamint az erre épülő legfontosabb pénzügyi modelleket, a teljesítményértékelés alapjait. Ezt követően a tőkepiaci modellek racionális befektetőt feltételező világból kilépve foglalkozunk a pénzügyi szakirodalomban egyre nagyobb népszerűségnek örvendő viselkedési pénzügytannal.
9. Vállalati pénzügyek
A kurzus záró modulja egyrészt bemutatja a vállalati finanszírozási, beruházási, illetve osztalékpolitika eszközeit, valamint ezek hatását a cégértékre; másrészt szintetizálja a korábbi modulok ismeretanyagát.
Összeállítottunk a képzés részletes tematikáját, amely bemutatja az összes témakört az egyes modulokon belül.
MIÉRT A CEFA?
A befektetéselemző képesítések két piacvezetője a CFA és annak európai versenytársa a CEFA, itt a táblázatban összehasonlítjuk őket.
CEFA (Certified European Financial Analyst) | CFA (Chartered Financial Analyst) | |
---|---|---|
NYELV | Magyar | Angol |
TANFOLYAM (KONTAKTÓRA) | Komplett tanfolyam (320 kontaktóra) | Nincs (0 kontaktóra) |
BELÉPÉSI KRITÉRIUM | Jelenleg nincs | Alapdiploma (BA, BSc), vagy folyamatban lévő (előrehaladott) egyetemi tanulmányok, vagy 4 éves szakmai tapasztalat |
A KÉPZÉS ELVÉGZÉSE | Átlagosan 2+ év | Átlagosan 4+ év |
KARRIERÚT | Befektetéselemzés, portfóliómenedzsment | Befektetéselemzés, portfóliómenedzsment |
KURZUS KÖVETELMÉNYEK | 320 óra élő képzési idő és 300+ óra önálló tanulás | 900+ óra önálló tanulás |
KÖLTSÉG | 5600 USD | 3170-4100 USD |
PIACI ELISMERTSÉG | EQF level 7 (MSc-vel egy szinten) | QCF level 7 (MSc-vel egy szinten)
|
OKTATÁSI FÓKUSZ | A befektetéselemzés, menedzsment és az ESG alapos ismerete | A befektetéselemzés, menedzsment és az etika alapos ismerete
|
NEHÉZSÉG | Nincs belépési korlát, alacsony lemorzsolódási arány | Alacsony belépési korlát, magas lemorzsolódási arány (a sikeres vizsgák aránya 41-52% volt az elmúlt 10 évben) |
ELVÉGZÉSÉRT KAPOTT ELISMERÉS | CEFA titulus | CFA titulus
|
TITULUS MEGSZERZÉSE | Sikeres vizsgák | 1. Sikeres vizsga mindhárom szinten, 2. Szakmai tapasztalat, 3. Ajánlólevelek, 4. Jelentkezés |
A program díja 595 000 Ft + 27% ÁFA / félév.
A program díja magába foglalja a nemzetközi tanúsítvány díját, valamint az oktatást, a vizsgafelkészítő konzultációkat, modulonként egyszeri vizsgalehetőséget, a tankönyveket, az előadói segédanyagokat, továbbá a VAP (Vagyon, Alap, Portfólió) különálló képzési programot is.
VAP kedvezmény
A VAP képesítéssel rendelkezőknek 250.000 Ft + 27% ÁFA kedvezményt biztosítunk a képzés díjából (melyet a három félévre elosztva érvényesíthetnek). A VAP programot már elvégzett résztvevők számára előzetes tudásfelmérést, konzultációs lehetőséget biztosítunk. Keresse munkatársunkat: rrevay@bankarkepzo.hu
Tanfolyami információ
Tanfolyam dátuma | 2024. szept. 12. 16:30 |
Jelentkezési határidő | 2024. szept. 08. 23:30 |
Ár | 595 000 Ft + Áfa / félév |
Tanfolyam hossza | 320 óra (3 félév) |
KAPCSOLÓDÓ BLOG CIKKEINK
Ingatlanpiacról, kötetlen formában – az EFFAS Klub ezúttal is nagy sikert aratott
Szakápolásból a trader deskhez?
EFFAS Summer School idén Portóban
13. EFFAS Nyári Egyetem Lisszabonból – avagy Ragadd meg a jövőd és nyiss a világ felé
VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT!
Dr. Pollák Zoltán
Szakmai felelős
E-mail: zpollak@bankarkepzo.hu
Révay Réka
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 742
E-mail: rrevay@bankarkepzo.hu