A Bankárképző kutatói tevékenysége felöleli közgazdasági tanulmányok elkészítését adott területen, illetve általános, rendszeres kutatói tevékenységünkben értékeljük a hazai bankszektort, valamint a hazai intézmények által nyújtott bankszámlatermékeket. A Bankárképző részt vesz hazai és nemzetközi kutatási projektekben is, munkatársai közgazgasági kutatómunkája jelentős.
Féléves Bankelemzésünk bemutatja a szektor mindenkori állapotát, értékeljük az elmúlt hónapok eseményeit és a várható jövőt.
Bankszámlaindexünk
2018-ig elemzést nyújtott tipikus fogyasztói csoportokat tekintve a hazai bankszámlák kínálatáról, összevetve egymással az eltérő ügyféltípusokat, könnyen áttekinthető képet adva a hazai bankszámlakínálatról, trendekről.
Kutatásaink
Ismerje meg a jelenleg zajló és egyedi kutatásaink eredményeit:
ISA, az Intelligens SCORING ajánlattevő kifejlesztése
A Nemzetközi Bankárképző Központ Zrt. 175,32 millió Ft teljes keretösszegben kutatás-fejlesztést végzett a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával. A projekt az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával, a kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása (2020-1.1.2-PIACI KFI) pályázat keretén belül valósult meg. Kérjen az ISA-hoz demo hozzáférést az alábbi weblapon: https://isa.bankarkepzo.hu/
Magyar banki versenyképességi modell
A tanulmányt megalapozó kutatás célja az volt, hogy feltárja a hazai bankpiaci verseny mérésének lehetıségeit, az alkalmasnak látszó modelleket a sajátos magyar viszonyokhoz adaptálja, illetve a rendelkezésre álló adatbázishoz igazítsa, és tesztelje. A módszertani vizsgálódáson túlmenıen a kutatás végsı soron arra irányult, hogy a piaci hatalom megjelenítésére alkalmas mutatókkal is operáló nyereségességi modellek becslése alapján következtetéseket vonjon le a hazai bankpiac versenyhelyzetére.
Innovatív matematikai modellek kutatása
A bázeli kockázatok mérésére és tőkekövetelmény számszerűsítésére a piaci, működési, likviditási és másodlagos kockázatok területén valamint pénzügyi termékek áralakulásának viselkedés-alapú előrejelzése.
Sikeresen zárult az „Innovatív matematikai modellek kutatása a bázeli banki kockázatok mérésére és tőkekövetelmény számszerűsítésére a piaci, működési, likviditási és másodlagos kockázatok területén; valamint pénzügyi termékek áralakulásának viselkedés-alapú előrejelzése” tárgyú K+F projektünk.