Dr. Madar László
A Bankárképző partner tanácsadója, a Corvinus Egyetemen végzett közgazdász, 2003 óta dolgozik a Bankárképzőben.
A Bankárképző összes Bázel II projektjében aktívan közreműködik, a Bankárképző vezető modellezője. Az elmúlt 8 évben a modellezéssel kapcsolatos munkák projektvezetője.
Számos banki scoring és rating rendszer, valamint kockázati paraméter-becslő modell kidolgozója.
Kockázatkezelési képzések rendszeres előadója. A PhD fokozatát a Kaposvári Egyetemen gazdasági tőkemodellek területén szerezte.
Németh Krisztián
A Budapesti Corvinus Egyetemen végeztem makroelemző közgazdászként. Fő érdeklődési területeim a bankok és a gazdaságpolitika, valamint a kettő határán lévő makro pénzügyek. Ez a kettős érdeklődés tükröződik a szakmai életutamban is: a makro elemzéshez szükséges eszköztárat előbb a mesterképzésen sajátítottam el. Jelenleg pedig a Corvinus Egyetem PhD hallgatójaként kutatom a kelet-közép európai országok gazdaságpolitikájának koherenciáját. Mindezzel párhuzamosan 2016 óta dolgozom a Bankárképzőben banki kockázatkezelési szakértőként. Projektjeim során elsősorban hitelkockázat-kezelésre, illetve PD/LGD modellek fejlesztésére szakosodtam. A banki tanácsadás és az egyetemi kutatás mellett igazi flow élményt számomra az oktatás jelent. Arra törekszem, hogy kiaknázzam a kutatás, a tanácsadás és az oktatás közötti szinergiákat, és az általam tartott képzéseken minél naprakészebb és gyakorlatiasabb tudást adjak át.
A Bankárképzőben én fejlesztem és oktatom a CEFA képzés Makrogazdaságtan modulját. Az elméleti tananyag feldolgozását hazai és nemzetközi esettanulmányok segítik. Az aktualitások – mint a Covid járvány makrogazdasági hatásai, a 2023. márciusi bankpánik, vagy a digitális jegybankpénz körüli vita – folyamatosan épülnek be a tananyagba.
PD, LGD paraméterbecslési gyakorlat
Gyakorisági PD kalibráció és central tendency számítási gyakorlat tanfolyam. Low default kalibráció. Tőkekövetelmény-számításhoz használt PD modellek fejlesztése. Kockázatkezelés, banki scoring, validáció. LGD becslés készítése a bankban.
A KÉPZÉS RÉSZLETEI
Kezdés: 2024. nov. 07. 9:00
Jelentkezési határidő: 2024. nov. 03. 23:55
Időtartam: 16 óra
Képzési forma: Tantermi vagy Online
Kérdésével keresse munkatársunkat!
Regős Teréz
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 714
E-mail: tregos@bankarkepzo.hu
Két napban adjuk át gyakorlatias formában mindazt a tudást, amelyből megismerheti mind a nemteljesítés valószínűségét (PD) becslő modelleket, mind a nem teljesítéskori veszteségráta (LGD) számítási módszertanait amelyek megfelelnek a bázeli követelményrendszernek. Tanfolyamunkon átfogó és naprakész ismeretanyagot nyújtunk az IFRS9 szerinti paraméterbecslési követelményekről (IFRS PD, LGD) és a gyakorlati megvalósítás praktikáit is bemutatjuk. Foglalkozunk az IFRS 9 és a prudenciális szabályozáshoz kapcsolódó kockázati paraméterek összehangolásának kérdéskörével is.
A Bankárképző vezető modellezőjének segítségével a nap során megtanult ismereteket Excel alapú esettanulmányokon keresztül gyakorlatban is kipróbálhatja. A gyakorlati megvalósítás mellett a felügyeleti területen tapasztalt előadók bemutatják a paraméterbecsléshez kapcsolódó felügyeleti elvárásokat mind a fejlett IRB módszer, mind az egyszerűbb módszert használó intézmények esetén, kitérve a tőkekövetelmény számításra és az értékvesztés képzésre egyaránt.
A tananyag kitér a kisebb intézményeknél illetve kisebb portfólióknál előforduló adathiányos környezetre is, külön példákon keresztül bemutatva ezen portfóliók kezelését és a kis portfólióknál megvalósítható modellépítési lehetőségeket.
TEMATIKA
Nézzen bele a program részletes leírásába!
1. NAP - 2024. november 07.
- Bevezetés, a modell paraméterek elemi becslési követelményei
- Default ráta számítás és buktatóinak bemutatása
- Default ráta számítások esettanulmány
- PD modell típusok bemutatása
- Gyakorisági PD kalibráció és central tendency számítás gyakorlat
- Low default kalibráció gyakorlat, PD Trough the cycle kiigazítása
- Tőkekövetelmény-számításhoz használt PD modellek fejlesztése Through-The-Cycle szemléletben.
- A Magyar Nemzeti Bank benchmark módszertana a ciklusokon átívelő PD modellezésére
2. NAP - 2024. november 14.
- LGD modell típusok
- LGD becslési modell gyakorlat
- IFRS 9 - az értékvesztés képzés elméleti háttere
- IFRS 9 szerinti értékvesztés képzés és gyakorlata
- IFRS 9 szerinti értékvesztés képzés felügyeleti tapasztalatai
A képzés ára 280 000 Ft + ÁFA
OKTATÓK
Nemzetközi Bankárképző Központ Zrt.
Partner tanácsadó
A Nemzetközi Bankárképző Központ
tanácsadó, oktató
Tanfolyami információ
Tanfolyam dátuma | 2024. nov. 07. 9:00 |
Program vége | 2024. nov. 14. 16:50 |
Jelentkezési határidő | 2024. nov. 03. 23:55 |
Ár | 280 000 Ft + ÁFA |
Tanfolyam hossza | 16 óra |
VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT!
dr. Madar László
Szakmai felelős
E-mail: lmadar@bankarkepzo.hu
Regős Teréz
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 714
E-mail: tregos@bankarkepzo.hu