Dr. Czafrangó János
Pécsett végzett közgazdász, 1986-ban Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen gazdasági szakértőként doktorált. Pályáját az idegenforgalomban kezdte, részt vett az IBUSZ Rt. hazai tőzsdei bevezetésében, majd 1991-ben a bankszektorra váltott.
Európai pénzügyi szaktanácsadó, az EFPA szakmai közösség tagja. Szakmai érdeklődése néhány éve az életpálya fenntarthatósága felé fordult, ami saját kutatási területévé vált, benne kiemelten: a fenntartható idős korra való felkészülés.
Dr. Pollák Zoltán
A Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy mesterszakán végeztem befektetéselemzőként, majd a Befektetések és Vállalati Pénzügy Tanszéken szereztem doktori fokozatot 2022-ben summa cum laude minősítéssel.
Az oktatás szeretete egyetemi éveim alatt alakult ki bennem. A tudás átadása, a tehetséges hallgatók segítése és a minőségi oktatás felé az elköteleződésem azóta is megmaradt, az elmúlt években több befektetési, illetve bankszakmai, kockázatkezelési kurzuson oktattam a Corvinus Egyetemen, a BGE-n és a Bankárképzőben. Jó érzéssel tölt el, hogy egykori hallgatóim mosolyogva köszönnek az utcán és bizalommal fordulnak hozzám szakmai kérdéseikkel.
A CEFA képzésen az Alkalmazott statisztika és pénzügyi alapszámítások bevezető modul felelőse vagyok. Célom a hozam és a kockázat összefüggéseinek alapos bemutatása, az ehhez szükséges matematikai és statisztikai alapok átadása. A tananyagot valós példákon, esettanulmányokon keresztül mutatom be, testközelbe hozva és izgalmassá téve az elsőre száraznak tűnő matematikai-statisztikai alapokat.
Dr. Radnai Márton
1995-ben végzett a Budapesti Közgazdasági Egyetem Közgazdaságtudományi szakán, pénzügy szakirányon, ahol 2003-ban közgazdaságtudományi PhD fokozatot is szerzett. PhD vendéghallgatóként a London Business School-on is folytatott tanulmányokat. A diploma megszerzése után a Hungarian Capital Fund tanácsadójaként helyezkedett el, majd a Nemzetközi Bankárképző Központnál dolgozott.
Ezt követően alapította a Ramasoft Kft.-t valamint a Kevin & Thorn Tanácsadó Kft.-t, amelyeknek alapítás óta többségi tulajdonosa és vezetője. Szakterületei a pénzügyi termékek tervezése, árazása, a piaci kockázatkezelés, valamint a kereskedési könyvi és Bázel III. tőkekövetelmény szabályozás. Számos magyar és külföldi publikációval rendelkezik szakfolyóiratokban.
Dr. Szabó Dániel
A Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Iroda egyik partnere, valamint a Nemzetközi Bankárképző Központ és számos elismert hazai egyetem oktatója.
21 éve dolgozom a Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Irodában, jelenleg az iroda egyik partnere vagyok. Elsősorban a pénz- és tőkepiaci közvetítőrendszer szereplőivel és szolgáltatásaival, engedélyezési ügyekkel, polgári és gazdasági jogi, értékpapírjogi tanácsadással, valamint peres ügyekkel is foglalkozom. Ügyvédi munkám mellett választottbíróként is tevékenykedem, szerepelek a Kereskedelmi Választottbíróság választottbíró-ajánlási listáján, valamint jogi szakvizsga vizsgáztatóként is dolgozom.
Az egyetem befejezése óta oktatok a Bankárképzőben (VAP, CEFA/EFFAS, EPT és más képzéseken), a Corvinus Egyetem Pénzügyi Mester képzésén, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és az ELTE továbbképző intézeteinek szakjogász képzésein, valamint a Bibó István Jogász Szakkollégiumban.
Konkoly Miklós
Konkoly Miklós a GATE Kereskedelmi és Vállalkozási Akadémián végzett vállalkozásszervező közgazdászként, majd a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen folytatta tanulmányait, ahol Európa Szakértő mester diplomát szerzett. Tovább...
Miklós 1998 óta dolgozik a bankszektorban: karrierjét a Citibanknál kezdte, majd 2007-ben csatlakozott a Budapest Bank-csoporthoz. Évekig vezette a Budapest Alapkezelőt, majd dolgozott a Generali Alapkezelő vezérigazgatójaként is. A szakember jelenleg saját vállalkozására (https://www.konkolydirect.com) koncentrál, mindemellett a Bankárképző privát banki képzéseinek rendszeres oktatója.
Pallos Noémi
2013-ban végzett a Budapesti Corvinus Egyetem Pénzügy Msc szakán, a Heller Farkas Szakkollégium tagja volt. Szakmai pályafutását a Concorde Vállalati Pénzügyek Kft-nél, majd a Roland Berger Strategy Consultants Kft-nél kezdte.
2021-ben csatlakozott a Futureal Csoporthoz, jelenleg a Finext Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója és igazgatósági tagja. Korábban a Diófa Alapkezelő Zrt.-nél dolgozott üzletfejlesztési területen, majd vezérigazgató-helyettesként. 2017-től CFA charterholder.
A Bankárképző képzésein vagyonkezelést érintő témákban adok elő. Fontosnak tartom, hogy ezeken a képzéseken lehetőség nyílik egészében is átlátni a vagyonkezelés, befektetéskezelés folyamatát, hiszen a való élet erről szól. Itt végre össze tudnak állni a mozaikdarabok.
Szatmári Alexandra
1998-ban szerzett diplomát a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetemen (ma: Corvinus), pénzügy és aktuárius szakirányon. 1996-2004. között a CA IB Értékpapír Rt határidős üzletágának elemzője, majd a cég kockázatkezelési vezetője lett.
2009-2010-ben az UniCredit Bank nagyvállalati üzletágának elemzőjeként dolgozott. 2010-2011-ben a Thesys Kft banki tanácsadó üzletágát vezette, ezt követően, 2012-től a QUANTIS Alpha kockázatkezelője, majd 2020 júliusától a MagNet Bank Tőkegazdálkodási és kockázatkezelési területének vezetője lett. Felsőoktatásban, pénzügyi tárgyak oktatójaként 1998. óta tevékenykedik: Corvinus, IBS, Széchenyi Egyetem, Nyugat-magyarországi Egyetem, BKF, ELTE. Hatósági képzést 2018 szeptembere óta tart, a pénzügyi szolgáltatás közvetítői, a tőkepiaci és a biztosításközvetítői képzés regisztrált oktatója és vizsgafelügyelője. Három gyermek édesanyja.
EFA - Európai Pénzügyi Szaktanácsadó
BEFEKTETÉSI TANÁCSADÁS FELSŐFOKON
A KÉPZÉS RÉSZLETEI
Kezdés: 2025. jan. 31. 16:00
Jelentkezési határidő: 2025. jan. 13. 23:55
Időtartam: 160 óra
Képzési forma: Tantermi vagy Online
Kérdésével keresse munkatársunkat!
Lájer Enikő
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 715
E-mail: elajer@bankarkepzo.hu
Érdekli, hogy milyen karrierutat járhat be, illetve milyen készségeket szerezhet az EFA képzés elvégzésével?
NEMZETKÖZI KÉPESÍTÉS ÉS EGYETEMI OKLEVÉL EGYETLEN KÉPZÉSSEL
Az Európai pénzügyi szaktanácsadó szakirányú továbbképzés szak (EFA) a Budapesti Gazdasági Egyetem Bankárképző szakmai támogatásával megvalósított posztgraduális pénzügyi-befektetési tanácsadó képzése, amellyel Magyarországon egyedülálló módon egy egyetemi oklevél mellett az EFPA (European Financial Planning Association) által kibocsátott, nemzetközileg elismert EFA© (European Financial Advisor) képesítés is megszerezhető.
Az ügyfelek bizalmának elnyerése – EFA titulus és nemzetközi regiszter
A képzést sikeresen elvégzők használhatják az Európa-szerte elismert EFA rövidítést névjegykártyájukon és bekerülnek Európa legjobb 47 000 tanácsadója közé az EFPA regiszterébe.
SZÁMOK AZ EFA KÉPZÉSRŐL
TEMATIKA
Nézzen bele az egyes tárgyak részletesebb leírásába:
A.1. GAZDASÁGI ÉS SZABÁLYOZÁSI KÖRNYEZET, ETIKA
A hallgatók a tantárgy keretében megismerkednek a gazdasági környezet és a pénzügyi piacok kölcsönhatásaival, a befektetési tanácsadáshoz kapcsolódó jogi szabályozással, valamint etikai elvárásokkal.
A.2. BEFEKTETÉSI PIACOK ÉS TERMÉKEK
Megismertetjük a hallgatókat a befektetési piacok működésével, főbb jellemzőivel, bemutatjuk a gyakorlatban előforduló legfontosabb pénzügyi termékeket, valamint az egyes instrumentumok árazásának alapelveit.
B.1. A BEFEKTETÉSI TERMÉKEK SPECIÁLIS KÉRDÉSEI
A tárgy keretében a befektetési termékeket érintő speciális kérdésekkel foglalkozunk, mint a befektetési termékek összehasonlításának módszerei, vagy a befektetések adózási szabályai.
B.2. PÉNZÜGY-MATEMATIKA
A tantárgy célja a hozam és a kockázat összefüggéseinek alapos megértése, az ehhez szükséges matematikai és statisztikai alapok elsajátítása. A tananyagot valós példákon, esettanulmányokon keresztül mutatjuk be, testközelbe hozva és izgalmassá téve az elsőre száraznak tűnő matematikai alapokat
B.3. BEFEKTETÉSI ELMÉLETEK ÉS STRATÉGIÁK
Bemutatjuk a modern portfólióelmélet alapjait, a hatékony piacok elméletét, valamint foglalkozunk a pénzügyi szakirodalomban egyre nagyobb népszerűségnek örvendő viselkedési pénzügytannal.
C.1. EGYÉNI VAGYONKEZELÉS A tárgy során a hallgatók elsajátítják az eszközallokáció elméleti és módszertani alapjait, megismerik a különféle portfoliókezelési stratégiákat.
C.2. SZEMÉLYES KOCKÁZATI MENEDZSMENT
A tantárgy sikeres elvégzését követően a hallgatók megtanulják, hogyan határozzák meg az ügyféligényeknek megfelelő biztosítás mértékét, képesek lesznek a személyes kockázatok kezelésére, a nyugdíjkori jövedelem tervezésére.
C.3. INGATLANMENEDZSMENT
Megismertetjük a hallgatókat az ingatlanértékelés módszereivel, a piaci értékelés és árazás adott ingatlan tulajdonságaitól függő feltételeivel, melyek ismeretében a hallgatók képessé válnak az ingatlanok értékének hozzávetőleges becslésére.
C.4. A PÉNZÜGYI TANÁCSADÁS ÉS TERVEZÉS
A hallgatók megismerik a pénzügyi tanácsadási folyamat legfőbb modelljeit, valamint elsajátítják a pénzügyi tervezés gyakorlati lépéseit az ügyfélkapcsolat kialakításától az elkészült pénzügyi terv implementálásáig. A tárgyat egy befektetési szimuláció zárja, amely során a hallgatók valós piaci környezetben alakítanak ki portfóliókat, különböző ügyfelek kockázati profiljára támaszkodva. A kialakított portfóliók hozamát és kockázatát a hallgatók trénereink segítségével közösen elemzik.
C.5. PROJEKTMUNKA
A tárgy keretében a hallgatóknak kisebb csoportokban kell megoldaniuk egy komplex pénzügyi tervezési feladatot és prezentálni eredményeiket.
KONZULTÁCIÓ
A tanterv óraszámán felül mindkét félévben biztosítunk a Bankárképző közreműködésével 4-4 óra vizsgafelkészítő, az EFPA előírásainak megfelelő, a tanulmányokat szintetizáló konzultációt.
A KÉPZÉS DÍJA FÉLÉVENKÉNT: 489 700 FT
- ebből az Egyetemnek fizetendő önköltség: 350 000 Ft (Az önköltséget 2 részletben kell befizetni. Az őszi félévben a díj 45%-át szeptember elején, a fennmaradó 55%-ot pedig október 20-ig. A tavaszi félévben a díj 45%-át február elején, a fennmaradó 55%-ot pedig március 20-ig.);
- a Bankárképzőnek fizetendő díj: 110 000 Ft + ÁFA, azaz 139 700 Ft
A képzés díja a képzéssel kapcsolatos minden költséget tartalmaz, beleértve a nemzetközi EFA tanúsítvány kiadásának díját is.
---
HALLGATÓI JOGVISZONY
A képzés iskolarendszerben, hallgatói jogviszony keretében zajlik, ezért Diákhitel is igényelhető.
15 ÉRV AZ EFA MELLETT
A KÉPZÉS OKTATÓI
CzafiConsulting
tulajdonos, tanácsadó
Nemzetközi Bankárképző és
BGE
oktató
Ramasoft
Vezérigazgató
Gárdos Mosonyi Tomori Ügyvédi Iroda
Partner
konkolydirect.com
alapító
CFA
oktató
Tanfolyami információ
Tanfolyam dátuma | 2025. jan. 31. 16:00 |
Jelentkezési határidő | 2025. jan. 13. 23:55 |
Ár | 489 700 Ft / félév |
Tanfolyam hossza | 160 óra |
VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT!
Dr. Pollák Zoltán
Szakmai felelős
E-mail: zpollak@bankarkepzo.hu
Lájer Enikő
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 715
E-mail: elajer@bankarkepzo.hu