Dr. Györfi-Tóth Péter
Jogász diplomáját az ELTE jogi karán szerezte, majd a heidelbergi Karl-Ruprecht Egyetemen legnum magister fokozatot szerzett.
Ügyvédként dolgozik, az egyik vezető hazai és nemzetközi jogi szolgáltató iroda, a DLA Piper partnere, a magyar és a közép-kelet európai operáció finanszírozási és projektfejlesztési szakcsoportjának vezetője.
A MKIK mellett működő Állandó Választott Bíróság pénz- és tőkepiaci, valamint energetikai szakterületén ajánlott választottbíró, óraadó tanár az ELTE ÁJK Polgári Jogi Tanszékén.
Szakterülete a szabályozott iparágakban megvalósuló helyi és határokon átnyúló akvizíciók, projekt- és infrastruktúra fejlesztés és az ehhez kapcsolódó finanszírozás.
Biztosítékok a hitelezésben
Ismerje meg a biztosítékok alkalmazásának jogi és gyakorlati lehetőségeit, buktatóit!
Az előadás témakörei:
- Törvényi szabályozás: Bázel, Ptk, Hpt
- Biztosítékok alkalmazásának gyakorlati kérdései
A KÉPZÉS RÉSZLETEI
Kezdés: Bármikor jelentkezhet
Időtartam: 8 óra
Képzési forma: Megrendelhető
Kérdésével keresse munkatársunkat!
Lájer Enikő
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 715
E-mail: elajer@bankarkepzo.hu
Miért fontos a téma?
A hitelbiztosítékok joga, visszatekintve az elmúlt 20-25 év jogi szabályozására, egy folyamatosan változó jogterület. Formálták jogpolitikai célok, jogalkalmazói igények, így különösen a hitelpiaccal összefüggő érdekek és persze nem utolsó sorban a mindenkori gazdasági környezet.
Vitathatatlan tény, hogy a finanszírozók számára a jó projekten alapuló üzleti döntés mellett az egyik legfontosabb kérdés a megfelelő (hitel)biztosítéki struktúra kialakítása:
- egyrészről ne gátolja az adóst a hitelcél megvalósításában,
- ugyanakkor a lehető legnagyobb komfortot és kontrollt adja a finanszírozó számára arra az esetre, ha az adós nem teljesítene.
Fontos, hogy tudásunk ebben a tekintetben korszerű legyen: tudjuk, hogy mi a leghatékonyabban megvalósítható biztosítéki struktúra, hogyan tudjuk ezt létrehozni és fenntartani, illetve ha szükséges, akkor a minél jobb megtérülés érdekében a biztosítékokat érvényesíteni. Megfelelő létszámú jelentkező esetén a tanfolyamot egyeztett időpontban, kihelyezett formában is meg tudjuk tartani.
TEMATIKA
Nézzen bele a program részletes leírásába!
A kurzus a résztvevők számára átfogóan, a gyakorlat, azaz a jogalkalmazás oldaláról mutatja be a hitelbiztosítékok rendszerét és működését, ad átfogó képet az egyes finanszírozási struktúrákban alkalmazható biztosítékokról, tárja fel alkalmazásuk előnyeit és korlátait, valamint tekinti át a jogérvényesítési lehetőségeket.
Rendszerben gondolkodva veszi végig a hatályos szabályozás által ismert hitelbiztosítékokat, és rávilágít az egyes jogintézmények közötti elhatárolásokra.
Tekintettel arra, hogy egy biztosíték valódi értéke akkor mutatkozik meg igazán, amikor azt a hitelező érvényesíteni próbálja, ezért évről - évre egyre nagyobb hangsúlyt helyezünk a biztosítékokhoz kapcsolódó kielégítési jog gyakorlásának lehetőségeire és szabályaira.
Foglalkozunk az egyes igényérvényesítési eljárások rendszerével, az elhatárolási kérdésekkel, az előnyök-hátrányok bemutatásával.
A kurzus része a szerkezetátalakítási irányelv és annak hazai implementációja.
Kérjen ajánlatot!
OKTATÓ
Tanfolyami információ
Tanfolyam dátuma | Bármikor jelentkezhet |
Ár | Kérjen ajánlatot |
Tanfolyam hossza | 8 óra |
VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT!
Berendi Judit
Szakmai felelős
E-mail: jberendi@bankarkepzo.hu
Lájer Enikő
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 715
E-mail: elajer@bankarkepzo.hu