Dr. Madar László
A Bankárképző partner tanácsadója, a Corvinus Egyetemen végzett közgazdász, 2003 óta dolgozik a Bankárképzőben.
A Bankárképző összes Bázel II projektjében aktívan közreműködik, a Bankárképző vezető modellezője. Az elmúlt 8 évben a modellezéssel kapcsolatos munkák projektvezetője.
Számos banki scoring és rating rendszer, valamint kockázati paraméter-becslő modell kidolgozója.
Kockázatkezelési képzések rendszeres előadója. A PhD fokozatát a Kaposvári Egyetemen gazdasági tőkemodellek területén szerezte.
Dr. Gulyás Éva
A Budapesti Corvinus Egyetem Vezetői tanszékének adjunktusa, emellett IFRS szakértőként támogatja a treasury ügyletek támogatására szakosodott FX Software Zrt munkáját.
Munkája során szerteágazó tapasztalatot szerzett a lízingügyletek területén, valamint a magyar számvitel és adózás, az US-GAAP és az IFRS területén.
A Citibank valamint az ABN AMRO Eszközlízing Zrt.nél a lízing üzletág számviteli vezetője volt, majd főkönyvelőként dolgozott a CIB lízing csoportjában.
Tanácsadóként részt vett a Lombard lízingcsoport IFRS jelentéseinek, devizapozíciós nyilvántartásainak, valamint az IAS-konform értékvesztés-számításának kialakításában, valamint kisebb hazai bankok IFRS-ekre történő áttérésében.
1996 óta a Budapesti Corvinus Egyetem számvitel oktatásának fejlesztésén dolgozik. A Vezetői Számvitel tantárgyak területe mellett részt vett a Számviteli beszámolók tantárgy oktatásában is. Jelenleg a Hitelintézeti számvitel, a Hitelintézetek könyvvizsgálata és ellenőrzése, valamint angol nyelven a Financial Statements and analysis tárgyak oktatásáért. A témában való szakértelmét is jelzi, hogy munkássága során számos publikáció, könyv, folyóirat és cikk köthető a nevéhez.
1995-től okleveles könyvvizsgáló, szakterületén pedig 2014-ben PhD fokozatot, 2016-ban pedig az ACCA DIPIFR diplomáját szerezte meg
Banki IFRS 9 ismeretek a gyakorlatban
Szerezzen átfogó és naprakész ismeretet a pénzügyi instrumentumok besorolására, értékelésére, fedezeti elszámolásra vonatkozóan!
A KÉPZÉS RÉSZLETEI
Kezdés: Bármikor jelentkezhet
Képzési forma: Megrendelhető
Kérdésével keresse munkatársunkat!
Lájer Enikő
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 715
E-mail: elajer@bankarkepzo.hu
A pénzügyi instrumentumok besorolásával korábban az IAS 39 pénzügyi standard foglalkozott, ennek alkalmazását azonban 2018. január 1-jétől, illetve egyes intézmények esetén 2019. január 1-jétől felváltotta az IFRS 9. A bankok számára kihívást jelent az új szabályozás követelményeinek megismerése és átültetése a banki gyakorlatba, akár az IAS 39, akár a magyar szabályozás a kiindulópont.
Tanfolyamunkon átfogó és naprakész ismeretanyagot nyújtunk a pénzügyi instrumentumok besorolására, értékelésére, fedezeti elszámolásra vonatkozó aktuális szabályozási keretrendszerről, illetve az IFRS 9 átállással kapcsolatos gyakorlati teendőkről. Kiemelt figyelmet szentelünk az IFRS 9 banki pénzügyi beszámolókra, azon belül pedig az értékvesztés képzés megváltozása következményeinek bemutatására, melyeket esettanulmányok formájában is feldolgozunk.
A megszerzett ismeretek biztos alapokat nyújtanak a résztvevők számára, melyeket sikerrel alkalmazhatnak a napi munkájuk során.
Ha Ön pénzügyi intézményi vagy IFRS minősítéssel rendelkező könyvvizsgáló, Önnek ajánljuk a magyar Könyvvizsgálói Kamara által elfogadott, 8 kreditpont értékű képzésünket!
TEMATIKA
Nézzen bele a program részletes leírásába!
A két napos képzés az alábbi témaköröket fogja át:
- Bevezetés az IFRS9 témakörébe - az IFRS-ek rendszere
- a pénzügyi instrumentumok fogalma, jellemzői - IAS 32 alapján
- a pénzügyi instrumentumok értékelésének lehetőségei
- Pénzügyi eszközök besorolása és értékelése IFRS 9 alatt
- Az értékvesztés képzés módszerei dióhéjban
- Pénzügyi kötelezettségek besorolása és értékelése IFRS 9 alatt
- Származékos ügyletek és értékelésük
- Fedezeti elszámolás IFRS bevezetés gyakorlati tapasztalatai
- MNB ajánlások
A tanfolyamot egyeztetett időpontban, kihelyezett formában is meg tudjuk tartani!
- A Bankárképző valamennyi tantermi / online streamelt képzésére a képzések interaktivitása a jellemző.
A módszertan alapja
- a képzés interaktív lebonyolítása: a résztvevők bevonása, aktív közreműködése,
a gyakorlatorientáltság: témakörtől függően gyakorlati példák bemutatása, csoportokban történő megbeszélése, a következtetések közös levonása
annak érdekében, hogy a résztvevőkben a megszerzett ismeretek rögzüljenek, és azonnal alkalmazhatóvá is váljanak a mindennapi munkájukban.
OKTATÓK
Nemzetközi Bankárképző Központ Zrt.
Partner tanácsadó
Budapesti Corvinus Egyetem
Tanszék számviteli vezető
Tanfolyami információ
Tanfolyam dátuma | Bármikor jelentkezhet |
Ár | Kérjen ajánlatot! |
VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT!
dr. Madar László
Szakmai felelős
E-mail: lmadar@bankarkepzo.hu
Lájer Enikő
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 715
E-mail: elajer@bankarkepzo.hu