Bencsik Barnabás
Az ELTE BTK-n szerzett irodalom- és történelem, majd művészettörténet szakon diplomát. A kortárs képzőművészet tevékeny alakításába közvetlen a rendszerváltás után, a 90-es évek elejétől kapcsolódott be.
1990-től 1999-ig vezette a budapesti Stúdió Galériát, a Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület kiállítási helyszínét. Ezzel párhuzamosan 1993-1995 között, a kelet-európai hálózat megalakulása idején, a Soros Center for Contemporary Arts-Budapest vizuális művészeti programkoordinátora volt. Később a Trafó Galéria vezetőjeként (1999-2001) és a Műcsarnok|Kunsthalle vezető kurátoraként dolgozott, ahol a 49. Velencei Biennále magyar pavilonjának projektjében működött közre. 2001-ben lett az akkor alapított első hazai magángyűjtemény és kiállítóhely, a MEO-Kortárs Művészeti Gyűjtemény művészeti vezetője, amely az újpesti bőrgyár volt ipari épületében működött.
2006-ban a debreceni MODEM nyitókiállításának kurátora volt, és kidolgozta az új intézmény kiállítási stratégiáját. Kezdeményezője és 2006-tól igazgatója az ACAX | Agency for Contemporary Art Exchange kulturális közvetítőirodának, amely a helyi és a nemzetközi művészeti szcéna közötti különböző típusú együttműködések támogatását és fejlesztését tekinti feladatának. 2008-2013 között a budapesti Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója volt.
2015 óta folyamatosan tanít egyetemeken és előad hazai és nemzetközi kurzusokon. Több évnyi szabadúszás és nonprofit projektekben való közreműködés után 2017-ben üzleti partnerével egy kereskedelmi galériát kezdett működtetni Glassyard néven, azzal a szándékkal, hogy fenntartható platformot biztosítson a regionális művészeti szcéna számára.
Gajzágó György
Az építészeti, formatervezési és üzleti tanulmányai során szerzett rendszerszemléletét már a rendszerváltás előtt elkezdte a gyakorlatban kamatoztatni.
A vállalkozói szektorban faipar-belsőépítészeti területen volt gyártulajdonos is. Sikeres hazai termékmárkákat épített, melyeket 2016-ban értékesített (ezek a mai napig lézetnek).
Ezután keltette fel a figyelmét a kortárs művészeti szektor, melynek globális struktúrájához a hazai szcéna érdemben még a mai napig sem csatlakozott. Ebben az átmeneti helyzetben kihívást látott, és alapítványi keretek között azóta folyamatosan dolgozik a terület reorganizálásán.
2010-ben kortárs galériát nyitott, hogy ezen keresztül megtapasztalja a piac sajátosságait és hiányosságait.
Ezt követően 2016-ban nemzetközi minták alapján elindította a Kortárs Műgyűjtő Akadémia (CCA) változási projektet, amelynek kurzusain már közel ötszázan végeztek.
2018-ban kiadja a hiánypótló Kortárs Műgyűjtés c. kézikönyvet. Jelenleg a CCA igazgatójaként és branding előadójaként Art&Business és Art&Finance témakörökben kurzusokat szervez és előadásokat tart az üzleti szektorban.
Ezzel a kompetenciával és tevékenységgel jelenleg a Deloitte Magyarország és a globális Art&Finance jelentést kiadó Deloitte Luxembourg szakmai partnere.
Art&Business - Fókuszban a befektetés!
Az Art&Business - Fókuszban: a befektetés! képzéssel olyan korszerű tudásra és olyan változatos helyzetekben felhasználható egyedi eszköztárra tehet szert, amelyet az üzleti életben és a privát környezetben is könnyen alkalmazni tud.
A KÉPZÉS RÉSZLETEI
Időtartam: 9 óra + 1 beszélgetés
Képzési forma: Megrendelhető
Kérdésével keresse munkatársunkat!
Regős Teréz
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 714
E-mail: tregos@bankarkepzo.hu
Ismerkedjen meg a befektetések legizgalmasabb terepével – a művészeti vásárok, aukciók, művészeti befektetési alapok – világával!
Az utóbb években a kortárs művészet iránti érdeklődés robbanásszerűen felerősödött, a műtárgypiac globálissá vált, az árak korábban soha nem látott magasságokba szöktek. Egyre többen fedezik fel a műgyűjtést, mint egy olyan befektetési lehetőséget, amely egyszerre jelent intellektuális izgalmat, érzelmi kötődést és hosszú távú, biztos megtérülést. A gyűjteményépítés mellett egyre több vállalat fektet be jelentősebb forrásokat művészeti és kulturális tevékenységekbe, hogy ösztönözzék munkatársaikat, fejlesszék szervezeti struktúrájukat vagy egyedivé formálják márkastratégiájukat.
A kortárs képzőművészet működésmódjának és értékképző mechanizmusainak megértésre fókuszáló, cél- és élményorientált tanfolyam alapfokú bevezetést kínál a globális „art world” működésének elméleti és gyakorlati módszertanába. Megismerteti a program résztvevőit a terület hazai és intézményrendszerével (múzeumok, kunsthallék, biennálék, blockbuster kiállítások), a műtárgypiac – a művészeti vásárok, aukciók, művészeti befektetési alapok stb. - világával a már gyakorlatban működő műtárgy-vonatkozású befektetési konstrukciókkal és a művészeti termelés működési elveivel, motivációival és a gyűjteményépítés logikájával.
Ne hagyja ki a képzésben rejlő fantasztikus networking lehetőséget! Emiatt elsősorban a személyes jelenlétet javasoljuk. Természetesen választhatja az online részvételt is.
TEMATIKA
Ismerkedjen meg a befektetések legizgalmasabb terepével – a művészeti vásárok, aukciók, művészeti befektetési alapok – világával!
1. alkalom (2023. október 04. 17:00 -19:30) - A kortárs művészet értelmezése és nemzetközisége
Gajzágó György:
- eloszlatjuk a kortárs művészettel kapcsolatos általános kétségeket és félreértéseket
- felvázoljuk röviden a „contemporary art” mibenlétét, a legfontosabb példákkal illusztrálva
- képet kaphat az art world globális rendszeréről és mechanizmusairól
- megtudhatja, hogy melyek a fő kortárs trendek a világban
- megértheti, hogy mitől lesz híres egy művész, vagy éppen mitől nem
- gyilkosan leszámolunk néhány itthon uralkodó, kerékkötő sztereotípiával
Bencsik Barnabás:
- áttekintjük a kortárs képzőművészet hazai és globális intézményrendszerét
- beazonosítjuk a nonprofit és for profit szektorok szereplőit és kapcsolódási pontjaikat
- egy ideáltipikus művészi karrierút felépítésének elemzésén keresztül feltárjuk a kanonizációs mechanizmusok törvényszerűségeit
2. alkalom (2023.október 11. 17:00 - 19:30) - A művészeti és az üzleti szektor különbözősége és szimbiózisa
Gajzágó György:
- megvizsgáljuk a szektorok helyzetét és egymáshoz való viszonyát
- megmutatjuk az összefüggéseket a kortárs és a marketing, a branding, a CSR között
- példákkal láttatjuk, hogy milyen lehetőségeket rejt a kortárs a céges kommunikáció terén
- rávilágítunk a kortárs versenyelőnyt jelentő employer branding faktorára
- megnézzük, hogy milyen fenntarthatósági összefüggéseket rejt a szektorok kapcsolata
- betekintünk az üzleti és művészeti szektor közötti kapcsolati protokoll íratlan szabályaiba
Bencsik Barnabás:
- megismerkedünk a céges gyűjtemények és az intézményesült magángyűjtemények néhány jellegzetes példjával - feltárjuk a fashion industry és a kortárs művészet szimbiózisának motivációit
- feltérképezzük a művészeti vásárok jelentőségét és a giga galériák piaci dominanciáját
- végigtekintünk a hazai művészeti színtér és az üzleti szféra együttműködésének jó gyakorlatain
3. alkalom (2023. október 18. 17:00 - 19:30) - Az „art industry” mint iparág – a művészet és a pénz szinergiája
Gajzágó György:
- áttekintjük a klasszikus és kortárs műgyűjtés közötti alapvető különbségeket
- megismerheti a kortársban lakozó személyes márkaépítési (personal branding) előnyöket
- ránézünk a kortárs tőzsdei analógiáira, és hogy világszerte miért komoly befektetési elem
- fontos információkat kaphat az árfolyamok alakításának módjairól
- felvezetjük az Art&Finance kompetencia ismereteinek globális világát
- egy gyors hazai és nemzetközi piacprognózissal megmutatjuk a kortársban rejlő lehetőségeket
Bencsik Barnabás:
- számba vesszük a kortárs művészet aktuális trendjeinek meghatározó tényezőit és szereplőit
- végig tekintünk a nyilvánosan hozzáférhető információs források különböző típusain és megismerkedünk a leghasznosabb hírforrásokkal, elemző- és adatoldalakkal
- bepillantást nyerünk a gyűjtővé válás folyamatába és a különböző gyűjteményépítéis stratégiák eltérő logikájába
- feltárjuk a hazai szcéna globális art world-höz való kapcsolódási csatornáit és lehetőségeit s egyúttal megismerkedünk a hazai szcéna aktuális trendjeivel és ígéretes szereplőivel
4. alkalom (2023. október 25. 17:30 - 19:00) szabad konzultáció, amely opcionális
Art&Business Certificate jár a képzés végén, ami ezután nem csak az új kompetenciáit láttatja majd másokkal, de folyamatosan és inspiráló módon emlékezteti is majd arra, hogy a számokon kívül más is fontos és értékes egy élhető életben.
OKTATÓK
Glassyard galéria, alapító
Kurátor, művészettörténész
Kortárs Műgyűjtő Akadémia (CCA)
Igazgató
A regisztráció során eldöntheti, hogy helyszínen vagy élő online módon kíván részt venni a képzésen. Online esetben is lehetősége van valós időben kérdést feltenni.
Tanfolyami információ
Tanfolyam dátuma | Bármikor jelentkezhet |
Ár | Kérjen ajánlatot! |
Tanfolyam hossza | 9 óra + 1 beszélgetés |
VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT!
Gajzágó György (CCA)
Kortárs Műgyűjtő Akadémia
E-mail: art@artcenter.hu
Regős Teréz
Ügyfélkapcsolati menedzser
Telefon: +36 1 2240 714
E-mail: tregos@bankarkepzo.hu